#1 2011-02-05 23:31:50

Hakujin

Obywatel

Zarejestrowany: 2010-11-30
Posty: 82
Punktów :   

KVASIRAMIIZM

Z potrzeby odosobnienia kultury naszego kraju wraz z królem opracowaliśmy schemat religii narodowej rzecz jasna przystąpienie nie jest obowiązkowe i można zakładać nowe zgrupowania jeżeli ktoś ma taką potrzebę
oto założenie




Życie jest niekończącym się cyklem cierpień z którego wydostać  się mogą tylko ludzie którzy pojmą że życie doczesne jest przejściowym kolejnym cyklem i że ich osobiste JA nie istnieje osoby które doświadczą odpowiedniego cierpienia a ich ja ograniczy się do istnienia zostają KVASIRAMI oświeconymi ludźmi którzy dostają się do Raju zwanego Gongwallom.
Żołnierze którzy oddali życie za ojczyznę doświadczyli cierpienia spowodowanego śmiercią ale i szczęścia z obrony Narodu. Tacy trafiają do Valhallai gdzie czeka ich ostateczna chwila prawdy ostateczna bitwa w której doznają cierpienia które ich wzbogaci gdyż nie będą walczyć o ideały tylko o raj.
( gdy ilość demonów w dolnych okręgach wzrośnie [demony są nieśmiertelne i wyrwały się z uścisku życia] zaczynają przechodzić do kolejnych górnych okręgów powodując chaos )
{żołnierze walczą z nimi ginąc i idąc do raju ( ponowne życie w świecie ludzi ponowna możliwość stania się oświeconym ) oni są nazywani Walkirianami oni giną za bogów których i tak zapomną po ponownych narodzinach. }

Osoby żyjące wbrew ideom 5 jedność zostają potępione przez oświeconych i stają się duchami zagrażającymi życiu na ziemi. Nękają ludzi by przystąpiły do nich i zajęły miejsce obok nich w dolnych okręgach. Duch stający się demonem traci osobowość rządzi nim nienawiść do żyjących ( cierpienie go nie wzbogaca, przyzwyczaił się do niego[ gdy duch staje się demonem minie trochę czasu zanim stanie się pełnym złym duchem, ten czas nazywamy Dewiacją] przed zakończeniem tego procesu demon może wyrwać się z obłędu ale jego duch ginie bezpowrotnie zostawiając tylko miejsce na kolejne nowe dusze .)

Osoby żyjące normalnie i umierające dalej żyją w cyklu narodzin i śmierci. Mogą się narodzić zwierzętami ale nie roślinami.
Zasady pięciu jedność 
1)    Jedność w cyklu życia (zakaz zabijania bezpośredniego i pośredniego istot żywych )
2)    Jedność w Medytacja  (dążenie do osiągania stanów, w których znika "ego")
3)    Właściwe Postanowienie (to postanowienie wyrzeczenia się złej woli i odstąpienie od wyrządzania wszelkiej krzywdy)
4)    Właściwy Pogląd  (poznanie Czterech Szlachetnych Prawd)
5)    Jedność Słowo ( powstrzymanie się od kłamstwa, od mowy powodującej nieporozumienia między ludźmi)



Czterech Szlachetnych Prawd

Pierwsza Szlachetna Prawda o Cierpieniu
Druga Szlachetna Prawda o Przyczynie Cierpienia
Trzecia Szlachetna Prawda o Ustaniu Cierpienia
Czwarta Szlachetna Prawda o Ścieżce Prowadzącej do Ustania Cierpienia




Raj
Każdy z oświeconych sam wyznacza sobie raj jego świadomość jest zachowana i sam może kreować rzeczywistość

Offline

 

#2 2011-02-05 23:40:23

 Bartlomiej I

Król

Zarejestrowany: 2010-11-29
Posty: 384
Punktów :   

Re: KVASIRAMIIZM

Ja oczywiście wyznaję KVASIRAMIIZM co za tym idzie ustanawiam tą religię jako oficjalną religię Skerls


Król Skerls,Namiestnik Odyna na ziemi,Naczelny Wódz Królewskich Sił Zbrojnych.

Offline

 

#3 2011-02-06 11:54:42

Bartłomiej Conscrit

Najwyższe władze państwowe

Zarejestrowany: 2010-12-16
Posty: 182
Punktów :   

Re: KVASIRAMIIZM

do osiągnięcia jakich stanów?
wie pan co to jest ego, bo jak to czytam to wydaje mi się że nie.


...Bartłomiej Conscrit...
            ^^^^
        premier;MSZ

Offline

 

#4 2011-02-06 13:05:40

 Bartlomiej I

Król

Zarejestrowany: 2010-11-29
Posty: 384
Punktów :   

Re: KVASIRAMIIZM

Panie Pulchra o co panu chodzi ?


Król Skerls,Namiestnik Odyna na ziemi,Naczelny Wódz Królewskich Sił Zbrojnych.

Offline

 

#5 2011-02-06 18:16:19

Bartłomiej Conscrit

Najwyższe władze państwowe

Zarejestrowany: 2010-12-16
Posty: 182
Punktów :   

Re: KVASIRAMIIZM

jak coś się pisze na forum Królu to dokładnie i jeżeli czegoś się nie wie to albo nie pisać albo sprawdzić, o to!
ego to część osobowości odpowiedzialna za kontakt z rzeczywistością, więc panie premierze mam się od niej oderwać i cały czas marzyć, wątpie.
pkt 2
pkt 4-właściwy pogląd, pogląd to jest własna opinia na dany temat, więc w jaki sposób "pogląd" jest związany z czterema szlachetnymi prawami?
to tyle


...Bartłomiej Conscrit...
            ^^^^
        premier;MSZ

Offline

 

#6 2011-02-06 19:21:57

 Bartlomiej I

Król

Zarejestrowany: 2010-11-29
Posty: 384
Punktów :   

Re: KVASIRAMIIZM

Panie Pulchra  KVASIRAMIIZM jest połączeniem buddyzmu oraz wierzeń nordyckich bogów (których panteon niedługo pewnie się ukaże) chwali się to że premierowi chciało się to zrobić a do v-wiary w to nikt pana nie zmusza ja uważam że jest to dobra religia która może prowadzić do bezkonfliktowego życzliwego sobie społeczeństwa.Skorzystałem też z dobrodziejstwa jakim jest wikipedia która piszę iż:''Nie należy jednak popełniać błędu utożsamiając ego i świadomość''


Król Skerls,Namiestnik Odyna na ziemi,Naczelny Wódz Królewskich Sił Zbrojnych.

Offline

 

#7 2011-02-06 19:23:23

 Bartlomiej I

Król

Zarejestrowany: 2010-11-29
Posty: 384
Punktów :   

Re: KVASIRAMIIZM

A swoją drogą wolałbym żeby skoncentrował pan swoją uwagę na debacie nad nowa konstytucją bo to ona jest teraz priorytetem


Król Skerls,Namiestnik Odyna na ziemi,Naczelny Wódz Królewskich Sił Zbrojnych.

Offline

 

#8 2011-02-06 19:48:04

Bartłomiej Conscrit

Najwyższe władze państwowe

Zarejestrowany: 2010-12-16
Posty: 182
Punktów :   

Re: KVASIRAMIIZM

Królu, ale nikt tu nie utożsamia ego ze świadomością.
nie można wierzyć w coś gdzie są podstawowe błędy nawet jeśli to nie jest prawdziwa religia.
jak widze nikt się nie wypowiada na forum więc dlaczego królu  tylko ja mam koncentrować się na priorytetach.
Prosze zwrócić uwage premierowi oraz innym mieszkańcom o aktywność na forum.


...Bartłomiej Conscrit...
            ^^^^
        premier;MSZ

Offline

 

#9 2011-02-06 21:16:28

 Bartlomiej I

Król

Zarejestrowany: 2010-11-29
Posty: 384
Punktów :   

Re: KVASIRAMIIZM

Panie Pulchra oczywiście może pan nie brać udziału w debacie konstytucyjnej lecz niech pan później nie narzeka że w nowej konstytucji jest coś źle . Z premierem mam stały kontakt przez gg więc jest on na bieżąco tak samo jak pan precedensum,co do religii tak jak mówiłem jest ona wymieszana z buddyzmem i właśnie fragment który poddaje pan krytyce jest zapisem religii buddyjskiej więc krytykuje pan jednocześnie zasady buddyzmu.Generalnie mam wrażenie że czepia się pan byle czego.


Król Skerls,Namiestnik Odyna na ziemi,Naczelny Wódz Królewskich Sił Zbrojnych.

Offline

 

#10 2011-02-06 22:18:20

Bartłomiej Conscrit

Najwyższe władze państwowe

Zarejestrowany: 2010-12-16
Posty: 182
Punktów :   

Re: KVASIRAMIIZM

jest różnica między kontaktowaniem się z jedną osobą przez gg a wpisy na forum.


...Bartłomiej Conscrit...
            ^^^^
        premier;MSZ

Offline

 

#11 2011-02-06 22:42:15

Bartłomiej Conscrit

Najwyższe władze państwowe

Zarejestrowany: 2010-12-16
Posty: 182
Punktów :   

Re: KVASIRAMIIZM

po za tym, łączenie dwuch religii zakładających zupełnie inne wartości ma naprawde sens, bardzo dobrze to pan premier wymyślił.


...Bartłomiej Conscrit...
            ^^^^
        premier;MSZ

Offline

 

#12 2011-02-06 22:46:04

 Bartlomiej I

Król

Zarejestrowany: 2010-11-29
Posty: 384
Punktów :   

Re: KVASIRAMIIZM

Pan nie wymyślił nic więc niech pan nie krytykuje to raz po dwa nie tyle zostały połączono co przerobione niedługo pojawi się panteon bogów.Skerls musi budować własną kulturę a religia jest ważną tego częścią musimy mieć oryginalną kulturę.


Król Skerls,Namiestnik Odyna na ziemi,Naczelny Wódz Królewskich Sił Zbrojnych.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl